Horizon arbeider for automatiserte løsninger

Etterbehandlingsspesialisten Horizon har stort fokus på automatiserte produksjonsløsninger. Nå satser man på at flere samarbeid skal gi en ytterligere automatiseringseffekt for trykkeriene.

Neste uke er Horizon på plass på Sign&Print i Stockholm, der man viser en del av løsningene live.

– Vi kommer til å vise fram automatisering med roboter blant annet. Her driver Japan på steinhardt med konseptet ”Smartfactory” som bygger på printhaller med minimal bemanning. På messa neste uke kommer vi også til å vise fram et opplegg med limbinding av bøker med en flap-cover-løsning der en robot mater limbinderen, forteller Paul Jakobson i Horizon Nordic.

Horizon har blant annet et samarbeid med robotprodusenten Omron som skal vises fram på messa i Stockholm. I tillegg skal Canon trykke bøker som sendes til Horizons monter for limbinding.

– Det vi vil vise fram er mulighetene med mindre serier, høy grad av automatisering, og som holder høyeste kvalitet, sier Jakobson.

I Norge har Horizon relativt nylig solgt etterbehandlingsutstyr til blant annet Skipnes, Andvord og Flisa.

- ANNONSE -

You might also like